Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

КРАЇНІ НЕ ВИСТАЧАЄ СЕЛІТРИ

Для проведення весняного комплексу польових робіт 2014-го країні знову суттєво не вистачає селітри. Питання жодним чином не пов'язане з подіями на Євромайдані, просто наразі монополізація виробництва мінеральних добрив вилізає аграріям боком.


Замало

і задорого

У спробах покращити ситуацію декілька профільних громадських організацій АПК наголосили на скрутній ситуації з мінеральними добривами.

Так, Українська аграрна конфедерація (УАК) заявила про можливу нестачу міндобрив, насамперед, аміачної селітри, для проведення цьогорічних весняно-польових робіт. Згідно із заявою президента УАК Леоніда Козаченка, аграрії потребують 900 тис. тонн міндобрив, з яких 50% мала б складати саме аміачна селітра, а до середини березня Україна матиме лише 400 тис. тонн.

«Cитуацію надзвичайно ускладнює той факт, що, навіть за умови оплати мінеральних добрив у грудні-січні, аграрії можуть розраховувати на їхню фактичну поставку не раніше лютого-березня 2014 року. Більше того, у зв'язку із зупинкою ряду хімічних підприємств протягом осінніх місяців, цілком реальною є перспектива дефіциту мінеральних добрив під врожай 2014 року», – зазначив президент УАК.

Крім дефіциту існує ще й проблема ціни на міндобрива. Зокрема, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Аграрний союз України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України у листі до Прем'єр-міністра України підкреслили, що лише за два тижні відпускна ціна підприємств на аміачну селітру зросла із 2800-2900 грн/т до 3300 грн/т або на 15% (див табл. 1.), а ціни реалізації цієї продукції сільськогосподарським підприємствам підвищились до 3500 грн/т.

На їхню думку, цей фактор призведе до зростання собівартості основних видів рослинницької продукції врожаю 2014 року на 3-5%, а із урахуванням подальшого зростання вартості інших факторів виробництва (наприклад, орендної плати), підвищення собівартості в 2014 році може становити 10% і вище.

При цьому, наголошують аграрії, підвищення ціни на добрива триває на тлі значного зниження цін на зернові і олійні культури врожаю 2013 року. Зниження становило від  20 до 40%. З огляду на те, що тенденція до зниження цін може тривати і в 2014 році – галузь постала перед перспективою системної збитковості.

З огляду на вищенаведене, аграрії просять уряд дати доручення відповідним міністерствам і відомствам щодо унеможливлення зростання цін на мінеральні добрива, та повернення їх на економічно обґрунтований рівень, що відповідає платоспроможності сільськогосподарських товаровиробників.

Підтверджує тенденцію до зростання цін на міндобрива і ДП «Держзовнішінформ». Як зазначає начальник відділу хімічної промисловості ДП «Держзовнішінформ» Ольга Хмеленок, на початку року аміачна селітра користується дуже високим попитом. Контракти на її постачання з українських заводів розтягнулися вже на лютий 2014 року. Російські ж добрива майже не заходять на наш ринок через аналогічний значний попит в РФ.

Ціни трейдерів на вітчизняний продукт досягли 3280-3350 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом. Складська ціна товару досягла 3500 грн/т, EXW склад трейдера.

При постійному подорожчанні аміачної селітри та її дефіциті на ринку, покупці починають розмірковувати про альтернативні селітрі добрива. Разом з тим, на тлі даної ситуації зростають ціни на карбамід, обсяг виробництва якого також не може повністю задовольнити збільшений попит.

 

Скільки має

коштувати селітра?

 

 

Повний текст у друкованій версії

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: