Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

УКРАЇНА В ОГНІ

Щось невловимо змінилося в свідомості людей. Українці завжди уникали організованих протестів – сумнозвісне «моя хата з краю» зводило нанівець будь-які спроби політиків підняти народ на боротьбу. Тепер же люди не просто виходять на майдани обласних центрів, а й примушують йти у відставку губернаторів...

Повний текст у друкованій версії

 

Люди в обмін

на будівлі

Цей законопроект обумовлює звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності законом злочинів, пов'язаних з масовими акціями протесту, наступними вимогами:

1) звільнити всі зайняті в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівлі чи приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допустити до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняти інші перешкоди для належного функціонування зазначених об'єктів;

2) розблокувати транспортні комунікації на вулиці Грушевського у місті Києві, а також інші вулиці, площі, провулки, бульвари тощо у місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Тобто мова йде про банальний шантаж: якщо протестувальники не виконають вимог, їх товариші залишаться за гратами. Бо хоча закон набирає чинності одразу після публікації, вводиться в дію він з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті ГПУ повідомлення генпрокурора про фактичне виконання учасниками акцій протесту вимог закону. А якщо впродовж 15 днів після публікації закону такого повідомлення не буде – він втрачає силу, і ніякої амністії не буде взагалі.

Таким чином, втрачена ініціатива знову повертається на Банкову. Якщо протестувальники не виконають закон (а вони не виконають), можна запроваджувати надзвичайний стан – влада зробила все, що могла для мирного врегулювання. Звісно, що ні про який Євросоюз мова тоді не йтиме, а от Митний союз прийме Україну у свої обійми, незалежно від кількості крові, пролитої на київських вулицях.

 

Що далі

Можна було б вважати, що якогось проміжного успіху у демократизації досягнуто, проте Президент досі не підписав відміну «законів 16 січня». А наступні кроки будуть куди важчими, адже потрібно добитися перевиборів, і головне – виграти їх, добитися покарання силовиків та бандитів, котрі викрадали, катували і вбивали людей. Необхідно домогтися люстрації органів МВС, адже ті нелюди, котрі у процесі протистояння вповні показали своє звіряче обличчя, у правоохоронних органах працювати не повинні. Та й взагалі – чи не час змінити підходи у формуванні загонів спецпризначення, якщо звісно такі взагалі будуть – адже у парламенті є кілька законопроектів про їхню цілковиту заборону (№3720, №3733).

Бо якщо справа обмежиться лише скасуванням «диктаторських законів» та амністією людям, котрі проти них боролися, то значить 16 січня у Верховній Раді було проведено блискучу спецоперацію по відведенню пару народного гніву «у свисток». Тобто, спершу «закрутили гайки», а потім повернули до попереднього стану, але всі це вважають за велику перемогу.

Система державної влади в Україні виявилася непридатною для використання: правосуддя практично зруйноване, МВС і прокуратура перетворилися на бізнесові структури. Тому косметичним ремонтом – поверненням до Конституції 2004 року – обмежитися не вдасться. Щоб зробити неможливим подібне беззаконня у майбутньому, потрібно наново вибудовувати незалежність гілок влади, а багато дечого – робити заново. Необхідна широка децентралізація влади і передача суттєвих повноважень на місця. Чим менше влади у центрі – тим менше спокуси нею скористатися. А на місцях і контролювати владу легше. Та ці питання на майданах не вирішити – потрібні політики.

А вони прагнуть лише нових виборів, тоді як люди – нової країни. Тому між ними – світоглядна прірва, бо людям страшенно не подобається «керована демократія» зразка Російської Федерації, котру намагаються запровадити у нас. А політикам – навпаки, подобається. Власне кажучи палкий потяг українців до Євросоюзу обумовлений у першу чергу сподіванням на запровадження у нас саме цивілізованих правил гри. І шалений спротив викликало саме розуміння, що у випадку поразки буде, як у Росії, тільки без тамтешніх нафтодоларів. Якщо цього разу переможе громадянське суспільство – то буде змінено головні підвалини влади, котра має бути підконтрольною та підзвітною суспільству, а не використовуватися владолюбцями для власного збагачення. Якщо цей бій виграють політики, і замість зміни системи будуть змінені лише обличчя у владі – значить головні бої за гідне життя ще попереду.

Більш ніж два місяці тому, 21 листопада, коли влада заявила про призупинення процесу Євроінтеграції України, люди вийшли на Євромайдан. Вимогами протестувальників були: підписання Угоди про Асоціацію, а згодом, коли цього не сталось – відставка Президента. Та «в процесі» переговорів між владою та опозицією про Асоціацію якось забулося: мова йде про зміни до Конституції, відставку уряду, переформатування ЦВК, вибори до Київради – усе що завгодно, крім того, через що революція власне і почалася. Тобто політики, котрі очолили народний спротив, так і не змогли вийти за власні обмеження і зводять ситуацію до реалізації власних політичних амбіцій. Таким чином, фактично відбулась підміна вимог Майдану на вимоги парламентської опозиції.

Тим часом під шумок гривня на міжбанку впала до 8,71 за $1 , а обсяги торгівлі «зеленими» досягли історичного максимуму: 27 січня на міжбанку продали $4,5 млрд. Економіка продовжує стагнувати, а у відповідь на відставку Азарова Росія призупинила фінансову допомогу до призначення нового уряду – аякже, про деталі кредиту домовлялися особисто прем'єри. А у випадку, коли буде сформовано прозахідний уряд, її можуть і не відновити? Натомість українські товари знову підлягають тотальній перевірці на російській митниці. Наша пісня гарна, нова – починаймо її знову.

 

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: