Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...
ДРУГА МОЛОДІСТЬ «ЗОЛОТОНІСЬКОЇ»
За чверть віку роботи компанія «НІБУЛОН» з усіх випробувань виходила переможцем, стаючи ще...
«ПОЛТАВАЗЕРНОПРОДУКТ»: ВІД СПІВПРАЦІ ВИГРАЮТЬ УСІ
Світлана Іванівна БредунНа благодатних землях Полтавщини агропромхолдинг АСТАРТА, який входить до ТОП-5 найбільших...

Наші партнери:

ТВЕРДЬ ПОЛЬСЬКОГО ПРОДОВОЛЬСТВА

Презентацією чималих можливостей Республіки Польща у галузі продовольства є Міжнародна виставка POLAGRA у Познані, яка традиційно вирує тут щоосені. Це найбільший галузевий виставковий захід у Центральній і Східній Європі, який збирає водночас усе найкраще: від продуктів харчування і, через технології, до гастрономії та пакування. Отже, 23-26 вересня 2013 року в Познані одночасно проходили Міжнародний ярмарок продуктів харчування – Polagra-Food, Міжнародна виставка гастрономії – Polagra-Gastro, виставка традиційних продуктів різних регіонів Польщі – Smaki Regionow (Смаки Регіонів – прим. авт.), Міжнародний ярмарок харчових технологій – Polagra-Tech, Міжнародна виставка пакувальних технологій для харчової промисловості – Pakfood та виставка обладнання для готелів Invest-Hotel.

Організатором заходів виступає державна структура – Агентство Сільськогосподарського Ринку (ARR – АСГР), підпорядковане Міністерству сільського господарства і сільського розвитку села Польщі та Міністерству фінансів країни. Почесний патронат над виставкою обіймає міністр сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Станіслав Калемба. 

Польська аграрна виставка Polagra

Традиції проведення ярмарків у Познані сягають сивої давнини. Останніми роками інтерес до заходу зростає. Про розмах події свідчить, насамперед, чимала кількість учасників (понад півтори тисячі) з 35 країн світу. І якщо торік виставку у Познані відвідало 45 тисяч гостей з 32 країн, то 2013-го представництво країн збільшилося до 50, а кількість відвідувачів перевищила 50 тисяч.

Гаслом виставки стало «Пізнай Добре Продовольство!» (PDZ) – цільова програма з надання відповідного знаку найвищої якості продовольчій продукції, визнаній у Євросоюзі. Позначення знаком якості PDZ має піднімати довіру споживача до продукції через її високу і стабільну якість, а також розширювати присутність польських продовольчих товарів на вибагливих ринках світу.

У заході традиційно взяли участь офіційні делегації з різних країн, посли іноземних держав у Польщі. Представницькою була й наша офіційна делегація на чолі з заступником міністра аграрної політики України Олександром Сенем та директором Департаменту продовольства Мінагрополітики Олександром Куцьом.

Крім того, на запрошення польської сторони висвітлювати подію було запрошено журналістів з чотирьох країн – Німеччини, Росії, Китаю і України. Тож маємо можливість доволі детально розповісти не лише про виставкові заходи, але і про стан харчової і переробної промисловості сусідньої Польщі – країни-члена Європейського Союзу, приєднатися до якого останнім часом все рішуче прагне Україна.

Про свій намір приєднатися до Європейського Союзу сусідня нам Польща заявила наприкінці 1990-го. І від 1 травня 2004 року Республіка Польща разом з дев'ятьма іншими державами стала повноправним членом ЄС. Слід нагадати, що місцевим жителям більше до вподоби називати країну Річ Посполита Польща «Rzeczpospolita Polska» (це дослівний переклад польською латинського сполучення «res рubliса» – громадська справа – прим. авт.), яку ми також добре пам'ятаємо з підручників історії.

Представник компанії KUPIEC Габріела АНТЧАК отримує нагороду від Міністра сільського господарства Польщі Станіслава КАЛЕМБИОднак на мапі світу саме Республіка Польща – це держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Вона межує через державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході – з Росією та Литвою, на сході – з Білоруссю та Україною, на півдні – з Чехією та Словаччиною, на заході – з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є Варшава, де мешкає дещо більше 1,7 млн чоловік.

Ця індустріально-аграрна країна розташована на площі 312,5 тис. кв. км, населення близько 38 млн чоловік. Цікаво, що площа України вдвічі більша – 603,6 тис. кв. км, при населенні 45,5 мільйонів. Ці дані стануть у нагоді при наведенні дещо нижче зовнішньоторговельного сальдо наших країн.

Проведення аграрних виставок для Польщі є переважно справою державною, адже це суттєво сприяє збільшенню популярності продуктів галузі АПК країни у світі. Останніми роками зростає позитивне зовнішньоторговельне сальдо цієї країни, і чималу роль в цьому відіграє саме агропромислова продукція. Крім залучення значної кількості експонентів і влаштування різноманітних заохочувальних заходів, чималу увагу організатори приділили проведенню тематичних круглих столів, конференцій і зустрічей. Значний інтерес офіційних делегацій викликала конференція на тему «Польське продовольство у світі» за участю високоповажних представників польської влади і профільних організацій.

Луціан ЗВОЛЯК – віце-президент АСГР та Агнешка РЕМБІШ – директор Офісу міжнародної співпраці, АСГРРозпочалася конференція з нагородження 13 кращих підприємств-представників галузі малахітовими статуетками «Зелене яблуко». Яблуко позиціонується як символ польського продовольства, що незабаром сприйматиметься саме так в усьому світі. Нагороди урочисто вручили міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Станіслав Калемба та президент Агентства Сільськогосподарського Ринку Радослав Шатковскі.

Аграрний сектор, за словами Станіслава Калемби, є локомотивом, хітом розвитку економіки Польщі, який досягається злагодженою роботою усіх працівників галузі. Жодна з інших експортно зорієнтованих галузей не розвивається так швидко. Польське продовольство, наголосив він, відіграє усе більшу роль у світі завдяки своїй якості, смаку, безпечності і екологічності. «Ми диверсифікуємо виробництво, і завдяки якості не боїмося йти на віддалені ринки, – підкреслив промовець. – Таку змогу нам дає членство в Євросоюзі. Якщо загальний експорт Польщі 2003 року, до вступу в ЄС, становив близько 8%, то 2012-го він склав понад 12,5%». За його словами, частка товарообігу продукції АПК відтоді щороку зростає, і 2012-го вона становила 12,5% загального експорту країни, імпорту – 8,8%. У 2011 році ці показники становили 11,1% та 8,3% відповідно. Вартість експорту продукції АПК торік у грошовому еквіваленті становила 17,9 млрд євро, що на 17,1% більше проти показника 2011 року та у 3,4 разу більше від показника 2004 року – вступу Польщі до ЄС. Для порівняння, за даними Держкомстату України, вартість експорту продукції Зліва направо: Збігнев КАЦПШИК – президент Національної Ради зі зберігання і заморожування фруктів й овочів, Раймод ПАЧКОВСКІ – президент Національної Ради птахівників, Марек ПШЕДЗЯК – президент Асоціації шоколаду, бісквіту і кондитерської промисловості POLBISCO, Мирослав МАЛІШЕВСЬКІ – президент Польської Асоціації Садівників, член Польського парламенту, Вольдемар БРОСЬ – президент Національної Асоціації Молочних КооперативівАПК з нашої держави становить 25% від загальнодержавного і, включаючи залишки і відходи харчової промисловості, 2012 року склала $17,88 млрд (навіть не євро!), що становить 114,8% проти даних 2011 року. Повертаючись до Польщі, за офіційними даними країни, у І півріччі 2013 року вартість експорту АПК склала 9,3 млрд євро, що на 13,8% більше аналогічного показника минулого року; вартість імпорту зросла на 4,1% – до 6,9 млрд євро.

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Станіслав КАЛЕМБА і президент АСГР Радослав ШАТКОВСКІ (3-й і 4-й ліворуч) з українськими журналістамиСеред найбільш популярних галузей польського експорту продовольства профільний міністр назвав м'ясну і м'ясопереробну галузі, молочну галузь, птахівництво, овочівництво, фруктову і ягідну галузі та продукцію з них – консерви, соки, заморожені продукти, а також кондитерські вироби. По багатьох продуктах, зазначив посадовець, Польща є визнаним лідером у світі, зокрема це стосується яблук, грибів-шампіньйонів. Багато продовольчої продукції країни посідає другі-треті місця в європейському і світовому рейтингах, і це велике досягнення поляків. Міністр також відзначив велику роль профільних об'єднань АПК, агентств і інспекцій, а також Агентства Сільськогосподарського Ринку у цій зростаючій позиції агропромислового сектору держави.

Стенд Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі на виставці POLAGRA-FOOD 2013У такий спосіб Польща останні кілька років поспіль досягає позитивного сальдо зовнішньої торгівлі агропромисловою продукцією. Сальдо за 2012 рік становило 4,3 млрд євро порівняно з 2,6 млрд євро у 2011 році, тобто зросло на 67%. Позитивне сальдо було забезпечене завдяки торгівлі тютюном і тютюновими виробами, зерновими культурами і борошномельною продукцією, кондитерськими виробами, грибами і продуктами їхньої переробки. Водночас найбільший дефіцит зовнішньої торгівлі позначився на кормових продуктах і макусі, каві, чаю, какао і рослинних оліях.

З особливою гордістю промовець поінформував, що у день відкриття виставки знак якості «Пізнай Добре Продовольство!» було присвоєно 126 продуктам з 41 компанії, що засвідчує невпинний рух уперед польської продукції на шляху до найвищої якості.

Якщо вдаватися до цифр, то нині три чверті польського продовольчого експорту припадає на країни Євросоюзу. Дуже перспективним для країни є ринок Китаю і Далекого Сходу, де проживає значна кількість населення планети.

Польща є безумовним лідером з вирощування яблук в Європейському союзі. Вона посідає 2 місце в Європі за посівом зернових і 3 місце – за розораністю земель. Завдяки оптимізації виробництва і високій якості ціни на продукцію АПК Польщі є цілком конкурентоздатними. Наприклад, ціна виробництва літру сирого молока становить 73% від середньої ціни в ЄС, кілограму птиці – 74% і яловичини – 75%.

Повний текст у друкованій версії

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: