Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

Статті

№ 17 (223), 10 травня 2013

2013 agroprofi 16КРАСНО ВІТАЄМО З ВЕЛИКОДНЕМ І ТРАВНЕВИМИ СВЯТАМИ!

Цього року травень видався щільним на свята. Дещо спізнившись календарем, Великдень випав на 5 травня, посередині між Першотравнем та Днем Перемоги. Кабмін своїм розпорядженням заздалегідь подбав про «створення сприятливих умов для святкування» і дав можливість нашим співвітчизникам відпочивати третину місяця. Щоправда селян такий графік відпочинку не обходить, бо посівна вихідних не знає. Але трударі викроюють вільні хвилини, щоб вшанувати всіх причетних до травневих свят.

Стята 1 і 9 Травня – відносно нещодавні свята, письмові ж згадки про святкування Великодня сягають ІІ ст. І вже відтоді були суперечки з приводу дати і самого свята. Так, церкви Малої Азії, наслідуючи Іоанна Богослова, відзначали Пасху разом з іудеями 14-15 нісана на спомин про хресні страждання та смерть Спасителя. Римські ж церкви, наслідуючи апостолів Петра й Павла, святкували в наступну за єврейською Пасхою неділю, як радісний спогад про Воскресіння.

Ці суперечки були розв'язані тільки на Нікейському вселенському Соборі 325 року. Собор схилився до римської практики та зазначив, що Пасха має святкуватися християнами обов'язково окремо від юдеїв і обов'язково в неділю, яка слідує за повним місяцем. Однак і тут виникли розбіжності, пов'язані з різними циклами та методами вираховування пасхалії.

Розходження між датами православного Великодня і католицького зумовлене різницею в даті церковних нових місяців і різницею між сонячними календарями – 13 днів в XXI столітті. Католицький Великдень у 45% випадків на тиждень раніше за православний, у 30% випадків збігається, 5% – різниця в 4 тижні, і 20% – різниця в 5 тижнів. Як не дивно, із усіх практичних формул, запропонованих для обчислення Пасхи, найбільш зручні та прості належать видатному німецькому вченому Карлу Фрідріху Гаусу.

Цьогорічна щільність свят оголила інформаційний простір. Тому цей випуск «Агропрофі» ми присвятили тим, без кого нинішній хліб був би гірким – нашим ветеранам.

У НОМЕРІ:

ПРИБОРКУВАЧ «ТИГРІВ» ТА «ПАНТЕР»

Валентин Іванович Костенко народився в славному місті Ізюмі на Харківщині 1924-го, тож 21 червня 1941 року він, як і більшість його однолітків, закінчив середню школу. Ніхто тоді й не уявляв, що 22 червня для радянських людей закінчилося багато що – мир і спокій, добробут і зростання.

СОЛДАТ ВИЗНАЧНИХ БИТВ

Іларіон Мусійович Кравченко належить до покоління, котре на своїх плечах винесло тягар найстрашнішої війни в історії людства. Він народився приреченого 1924-го. Це покоління завжди і всюди було в перших рядах – і на фронті, і після війни, бо по-іншому вони просто не вміли.

ПРО ВОЄННІ БУДНІ. СПОГАДИ РЯДОВОГО ВЕТЕРАНА

«Танків не підривав, літаків не збивав, можу просто розповісти про свої воєнні будні. Вам трапився скромний ветеран», - так розпочав бесіду Віктор Вікторович Сук, рядовий 1241 полку 375 Харківсько-Бухарестської Червонопрапорної стрілецької дивізії.

ОТАК МИ, ВЗЯВШИСЬ ЗА РУКИ, ПРОЙШЛИ ВСЕ ЖИТТЯ!

Артеменко – прізвище популярне і добре знане в Прибужанах на Миколаївщині. Уродженці рідного села – Артеменки – можуть бути прикладом людської гідності, честі і самовіддачі в усьому – в житті, у роботі, в коханні. Напередодні травневих свят ми побували в гостях у подружжя Антоніни Афанасіївни та Леоніда Петровича Артеменків, які на своєму віку пройшли усіма колами пекла в історії Радянського Союзу і тепер незалежної України. Розповідь про їхнє життя і трудові подвиги вартує цілої книги-підручника з історії минулого і теперішнього століть.

ПАМ'ЯТЬ МАЄ ЖИТИ!

Колись в сільській місцевості обов'язково зводили Будинки культури. І навіть якщо заклад не відповідав такій гучній назві, все одно клуб прагнули називати саме Будинком. Тепер Будинки культури вціліли не скрізь, і добре, коли вони продовжили своє функціонування у вигляді клубу. Дозвілля ж ніхто не скасовував, а от влаштовувати його культурне проведення вже практично немає кому.

В Лідіївці Доманівського району Миколаївщини ми відшукали керівника сільського клубу напередодні численних свят, що цьогоріч тривають одне за одним: 1 Травня – День міжнародної солідарності трударів, Великдень (5 травня) і 9 Травня – День Перемоги. Дуже цікаво було дізнатися, як у селі тепер проводять дозвілля. 

Завантажити номер

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: