Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

Статті

№ 10 (217), 8 березня 2013

УЧИТЕЛІ ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ

У святковому випуску до 8 Березня на наших шпальтах вкотре з'являються героїні, яким слід віддавати шану не лише напередодні Міжнародного жіночого дня, а повсякденно, повсякчасно. Сучасний АПК потребує майстрів безлічі професій, проте на першій, початковій сходинці формування будь-якого фахівця стоїть учитель. Без виховання і передачі велетенського багажу знань та умінь не було би жодного з нас, і навряд мавпа перетворилася би на людину. Причому вчитель, як і лікар, не може припускатися помилок, бо в його руках – душі його учнів. Тому цього разу ми вирішили вшанувати викладачів аграрних вишів, які закладають основи успіху України як потужної аграрної держави в ринкових умовах. З проханням допомогти у цьому питанні в очікуванні прийдешнього свята ми звернулися до ректора Сумського національного аграрного університету (СНАУ), дійсного члена (академіка) НААН Володимира Ладики. Володимир Іванович залюбки погодився, однак порекомендував розпочати не з фахівців, що викладають суто сільськогосподарські дисципліни, а з деканів економічного і юридичного факультетів – Наталії Строченко та Світлани Запари. Перша наша реакція – здивування – після відвідин вишу і спілкування з викладачами та їхніми студентами змінилася глибокою повагою до цих, без перебільшення, Вчителів з великої літери. «Self made» (той, що сам себе зробив – прим. авт.) сказала би про них англомовна університетська аудиторія, адже СНАУ готує висококваліфікованих спеціалістів для АПК з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики.

«Учителем школа стоїть, – стверджував славетний Іван Франко. І додавав, – Вчительство... велике діло любові, терпеливості й абнегації (самопожертви – прим. авт.)».

Викладач має змусити дітей мислити, ставити запитання і шукати на них відповіді. У цьому переконували нас героїні публікації. Справжнім учителем, наполягали вони, можна вважати лише людину, яка після отриманих теоретичних знань на практиці сама переконалася у їхній дієвості, спробувала на смак і виробництво, і науку. Особливо це стосується аграрної сфери, де лише ледачий не роздає нашвидкуруч порад чи рецептів вдалого господарювання. Успіх справи у сучасному АПК, між тим, базується на досконало обрахованій економіці, підкріплений непохитним юридичним супроводом на базі законів, що сприяють гармонійному розвитку бізнесу. Цей підхід і реалізують Наталія Іванівна та Світлана Іванівна на керованих ними факультетах і кафедрах.

ТВОРЕЦЬ НАУКИ, ЩО ПЕРЕМАГАЄ ЧАС

Україну неможливо уявити без яблук Симиренка, мосту Патона, інститутів Амосова і Шалімова. Так само широко в світі відомий Інститут Моргуна, який має назву Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, де досліджують і створюють нові високопродуктивні сорти рослин. 10 березня його керівнику Володимиру Васильовичу Моргуну виповнюється 75 років.

РІЗНОБАРВНА ОДА

Творча натура жінок прагне виплескуватися фарбою на полотні і вони малюють, як кохають – палко, пристрасно і натхненно. Про одну з них, художницю Ольгу Самар, наша сьогоднішня розповідь.

УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ ІЗ УКРАЇНСЬКИХ ІНГРЕДІЄНТІВ

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк вирішив переконатися, що курс, взятий його відомством, на підтримку розвитку овочевої інфраструктури є вірним. З цією метою 5 березня він у супроводі численних представників ЗМІ відвідав овочесховище у селі Мартусівка, що у Бориспольському районі Київської області.

ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ МАЛОМУ ВИРОБНИКУ

Для більшості кредитних установ малі та середні сільгоспвиробники (МСВ) – «земля непізнана». Кредитування таких підприємств відносять до ризикованого та приймають інвестиційні рішення на підставі найпростішого аналізу предмету застави. Причина – брак базової інформації про наявність фінансово-привабливого потенціалу у сегменті МСВ. Між тим, кредитування МСВ міжнародні фахівці вже тепер вважають одним з найбільш перспективних напрямів подальшого розвитку фінансового сектора України.

Завантажити номер

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: