Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИВЕДЕННЯ ДНІПРА З КОМАТОЗНОГО СТАНУ. «НІБУЛОН» готовий убезпечити внутрішні водні шляхи
Нібулон днопоглиблення24 листопада на лімітуючому перекаті «Дніпродзержинські ворота» у Дніпровському водосховищі...
РОЗМАЇТТЯ СМАКІВ НА UKRAINIAN FOOD EXPO
ukrainian food expo23-24 листопада у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоплаза» проходила міжнародна виставка...
ЗАГАДКА У ЗАГАДЦІ
Загадки не люблять лише ті, хто не вміє їх розв'язувати, свідчить народна мудрість. Але це про...
ВІД ОБЛАДНАННЯ ДО САДЖАНЦІВ: ПЛОДООВОЧЕВА ВИСТАВКА У ФОРМАТІ B2B
fresh business expo 20175-7 грудня в Києві проходила міжнародна спеціалізована виставка Fresh Business Expo 2017. Вона...
ПДВ ПРИ ЕКСПОРТІ ОЛІЙНИХ: РУХ НА ЧЕРВОНЕ СВІТЛО
Цивілізоване суспільство вирізняє дотримання низки правил, які враховують інтереси всіх його...

Наші партнери:

Статті

№ 19 (186), 18 травня 2012

ImageЛЮДИ НЕ ХОЧУТЬ ПОВЕРТАТИСЯ В СЕЛО
Як було би добре, щоб міські чиновники проїхалися по сільських глибинках і подивилися, як животіє село. Чому скорочується кількість сільського населення? Сьогодні, за статистикою, близько 14 мільйонів українців мешкає в селі. Якщо бути точним, то, за даними Держстату, на 1 січня 2012 року чисельність населення України становила 45 млн 634 тис. мешканців, з яких кількість міського населення складала 31380,9 тис. (68,7%), сільського – 14252,7 тисяч (31,3%).
Перепис населення, за правилами ООН, проводиться кожні 10 років. Перший всеукраїнський перепис відбувся у 2001 р., тому наступний планували на 2011 р. Проте через брак коштів його перенесли спочатку на 2012-й, а тепер вже і на 2013-й рік, про що сповістив Сергій Тігіпко. Зрозуміло, Євро-2012 більш важлива подія. А сільське населення, перераховуй його – не перераховуй, усе одно не збільшиться. За прогнозом ООН, при збереженні наявної динаміки скорочення населення до 2030 року кількість українців зменшиться до 39 мільйонів. Знову-таки, згідно з демографічним звітом ООН, в Україні найнижчий в світі природний приріст населення.
Чомусь вважається, що городянином бути більш почесно, ніш мешканцем села. Більшість чиновників тільки під час виборів згадують про своє «демографічне» сільське походження. І так само швидко його зрікаються.
Насправді, всі ми родом з села. Україна споконвіку була землею трударів, які важко працювали від зорі до зорі, вирощували хліб і вірили в кращу долю для своїх дітей. Земля завжди потребувала безлічі рук, тому українські родини були чималими. Саме ця віра дозволила їм впродовж століть пережити війни, голод і хвороби. Ми ж за декілька десятиліть «реформування» примудрилися підрубати село під самий корінь. Чому? Читати далі…
15 ТРАВНЯ USDA ВИПОВНИЛОСЯ 150 РОКІВ
Історія створення Міністерства сільського господарства США (USDA) починалась з того, що 15 травня 1862 року Президент США Авраам Лінкольн підписав закон, який напередодні прийняв Конгрес, започаткувавши у такий спосіб Міністерство сільського господарства США. Сам Лінкольн походив з сім'ї фермерів, тому вбачав в країні та американських фермерах великий потенціал.
ЕТИКА – ДІЄВА СИЛА
Верховна Рада поставила черговий заслон незаконному збагаченню чиновників: 265-ма голосами депутати ухвалили у другому читанні і в цілому законопроект №4420 «Про правила етичної поведінки». Ним на законодавчому рівні визначено єдині керівні норми поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання своїх службових повноважень та порядку притягнення цих осіб до відповідальності за їх порушення. Читати далі…
ДОЗВІЛЬНА СИСТЕМА ЗЕРНОВОГО РИНКУ: СПРОБА СПРОЩЕННЯ
Як ми вже повідомляли у минулому номері, на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України оприлюднено законопроект «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру». Основні зміни, що стосуватимуться гравців зернового ринку, у разі ухвалення документа, коментує юрист адвокатського об'єднання «Волков і Партнери» Андрій Заблоцький.
Перш за все, слід підкреслити, що відповідно до Пояснювальної записки до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» (далі – Законопроект), опублікованої разом з супровідними документами на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (розробника Законопроекту) 7 травня 2012 року, Законопроектом пропонується скасувати 49 документів дозвільного характеру, включених до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України № 3392-VI від 19.05.2011 року (далі -Перелік), та 20 документів дозвільного характеру, які не увійшли до Переліку, проте необхідність отримання яких встановлена спеціальними законами.
Зокрема, стосовно ринку зерна Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про зерно та ринок зерна» № 925-17 від 04.07.2002 року (далі – Закон про зерно) та Закону України «Про карантин рослин» 3348-ХІІ від 30.06.1993 року (далі – Закон про карантин рослин) щодо скасування необхідності отримання відповідними суб'єктами ринку зерна певних документів дозвільного характеру.
МОЛОЧНІ ЦІНИ НА ЗАКОНОДАВЧОМУ ПОЛІ
Поки поля Півдня України очікують на дощі, депутати вирішили потурбуватися про також значущу рідину для сільського господарства – молоко. Читати далі…
ВЛАДНА БЛАГОДАТЬ – ДЛЯ ВЕЛИКИХ І МАЛИХ. АЛЕ БІЛЬШЕ ДЛЯ МАЛИХ
Кожний значний політик чи державний діяч прагне залишити слід в історії – здійснити якийсь прорив, розробити програму чи план, який би для нащадків пов'язувався з його ім'ям. Не обов'язково сам політик має виписувати програму аж до деталей, на те є фахівці, але бути ініціатором має саме він. Так, Леніна ми пам'ятаємо як автора плану електрифікації ГОЕЛРО, Хрущова – освоєння Цілини, Брєжнєва – побудови БАМу. Потім пішли політики дрібнішого масштабу, проте можемо згадати Продовольчу програму Горбачова.
15 травня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк презентував ініційовану ним Стратегію соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село». Основні положення ініціативи були розроблені міністерством за участі Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, профільних громадських організацій, міжнародних експертів та аграріїв. Проект в першу чергу зорієнтований на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.
На презентацію проекту та його експертне обговорення прийшли почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, керівник проекту USAID «АгроІнвест» Даніель Темен, керівник проекту «Виконання Україною зобов'язань щодо членства у Світовій організації торгівлі та європейської політики добросусідства у сільському секторі» Богдан Дроздовський…
…«Наразі Уряд ставить завдання підтримувати програми, які націлені на вирішення найбільш актуальних проблем аграрного сектору. По-перше, соціальне зобов'язання Уряду зупинити тенденцію занепаду на селі, по-друге, налагодити співпрацю держави з сільською громадою, і, по-третє, дати змогу дрібним та середнім сільським виробникам прибутково продавати свою продукцію на ринку», – повідомив міністр. За словами очільника Мінагрополітики, презентована ініціатива «Рідне село» повинна залучити сільського голову до активної участі у розвитку села та його економічного зростання…
…Взагалі-то іноземні фахівці прямо зі сцени Українського дому зауважували міністру і всім присутнім, що будь-який кооперативний рух можливий лише за умови, коли селянин зрозуміє мету і власну користь від об'єднання. У всьому світі саме громада є ініціатором якихось перетворень, а влада лише йде назустріч побажанням людей. У нас ініціатива зазвичай йде «згори». Спроби штучного «щеплення» кооперативів на рівні сільради, приречені на невдачу. Ще за умови суттєвих фінансових вливань у інфраструктуру переробки на місцях, можна було б говорити про кооперацію «згори», проте наразі коштів у бюджеті обмаль і ніякої суттєвої підтримки для розгортання кооперативного руху селянам навіть не обіцяють.
Втім, все це дуже скидається на передвиборчий піар-проект: і газета, і програма. Все як завжди – до виборів проживе, а потім забудеться. Микола Володимирович не одинокий у своєму бажанні потурбуватися за простого селянина. Він програму запропонував, Калетнік з Сігалом – податок на сільраду, Катеринчук – збільшення орендної плати. До виборів ще 5 місяців – хтозна, яких ще ініціатив чекати? Селяни вже неодноразово чули про різні проекти, шкода буде, якщо і цього разу корисна справа кооперації не піде далі обговорень і нарад у вузькому колі. Бо у передвиборчий період часто-густо політики продукують ідеї і програми за принципом півня: головне – прокукурікати, а там нехай і не світає.
QUO VADIS, СЕЛЕКЦІЯ ПШЕНИЦІ НА ЯКІСТЬ ЗЕРНА?
Однак підвищення урожаю зерна пшениці, на жаль, не супроводжується поліпшенням його якості, а скоріше навпаки. За урожаїв зерна пшениці 10-15 ц/га проблема якості не виникає: природна родючість ґрунту спроможна забезпечити такий урожай необхідним вмістом білка та життєво важливих мікронутрієнтів. Рівень якості високих урожаїв утримувати досить складно і дедалі більш коштовно. І тому сьогодні тема якості високих урожаїв зерна пшениці набуває статусу №1 у провідних країнах-виробниках зерна пшениці.
ЩО ТУРБУЄ ДЕПУТАТІВ І СЕЛЯН: ЗЕМЛЯ, НАСІННЯ, МОЛОКО Й ОРЕНДА
У вівторок, 15 травня, після тривалої перерви відбулось чергове засідання парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
НароднІ депутати перенесли розгляд проектів Закону «Про внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» №6598, внесений народними депутатами Г.Калетніком і С.Терещуком, та «Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України (щодо плати за оренду земельних ділянок) №10202, внесений народним депутатом. Є.Сігалом.
Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про оренду землі» (щодо деяких обмежень оренди земель сільськогосподарського призначення) реєстр. №10273, внесений народними депутатами. Г.Калетніком та С.Глусем – вирішили рекомендувати Верховній раді схвалити у першому читанні. Цей законопроект пропонує внести зміни до Закону України «Про оренду землі», обмеживши максимальну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї особи з урахуванням осіб, пов'язаних з нею відносинами контролю, 10% площі сільськогосподарських угідь на території одного району. Загальна ж площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренді однієї особи на території України не може перевищувати 50 тис. га. Про негативний вплив цієї законодавчої ініціативи на аграрний сектор держави ми вже писали (див. «Агропрофі» № 13 від 06.04.2012 року). Як бачимо, згасити депутатський запал поки що не вдалося.
НОВИНИ ПУБЛІЧНИХ КОМПАНІЙ ВІТЧИЗНЯНОГО АГРОСЕКТОРУ
Огляд корпоративних новин українських компаній, акції яких торгуються на світових фондових майданчиках, та динаміка цін на їхні цінні папери.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Ціни на зернові: