Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

Статті

№ 11 (180), 16 березня 2012

ImageВЕСНЯНІ ПЕРЕДЧУТТЯ НА УКРАЇНСЬКОМУ ПОЛІ
Нарешті в Україні почалася справжня весна. Потроху сходить сніг з полів, оголюючи результати перезимівлі сільгоспкультур. На повний голос про досягнення і здобутки галузі розказує міністр, звітуючи за два роки перебування на посаді. Читати далі…  В активі – рекордний урожай зернових та олійних, овочів, цукрових буряків. 
Досягнення, безумовно, є: українські хлібороби ще не розучилися працювати, от лише дієвої допомоги від уряду немає. Навпаки, де можна, під виглядом оптимізації та модернізації виростають нові перепони для багатостраждального зернового експорту. Читати далі…  Спочатку мита, потім вагони, потім сумнозвісне «єдине вікно», навіть небувалі морози – і ті гальмували експорт. На додачу високопосадовці прозоро натякали не квапитися вивозити пшеницю до визначення стану перезимівлі озимих. 
Як і попереджали експерти, проекспортувати заплановані 26 млн тонн не вдасться, в кращому випадку експорт складе 20-21 млн тонн. Врешті це зрозуміли навіть в уряді, обіцяючи експортерам безхмарне майбутнє, проте виправити ситуацію з паперовими бар'єрами руки в урядовців поки що не доходять.
Зачувши тепло, потяглися до нас на оглядини інвестори, вкотре сподіваючись, що уже цього разу щось зміниться на краще. Втім, схоже, словам чиновників, які б високі посади вони не обіймали, інвестори вже не вірять. Недарма замість притоку інвестицій, навіть на фоні рекордних показників, ми маємо відтік капіталу. Гроші «тікають» туди, де прибутки менші, зате правила зрозуміліші, прозоріші і не змінюються, як весняна погода. 
Тому щире захоплення викликають ті поодинокі ентузіасти, у яких патріотизм все ще переборює здоровий економічний глузд. Вони власними справами створюють сприятливий інвестиційний клімат, який на словах обіцяють створити чиновники. Вперто продовжуючи освоювати нові ринки, розбудовувати інфраструктуру, вони створюють майбутнє українського аграрного сектору, те майбутнє, яким потім будуть вихвалятися прийдешні міністри, вважаючи це і своєю заслугою. 
Втім, весна несе оновлення не лише природі, але й людям. І ми вкотре віримо, що життя стане кращим, і працюємо для того, щоб воно стало кращим швидше. 
ЯКА ВОНА, РОБОТА, НА БЛАГО АПК? АГРАРНОМУ МІНІСТРУ – ДВА РОКИ. ЗВІТИ І ПЛАНИ
13 березня, після двохрічної роботи міністром аграрної політики та продовольства України (з 11 березня 2010 року), Микола Присяжнюк зібрав у Києві прес-конференцію, присвячену роботі уряду в аграрній сфері за цей період. У заході також взяли участь очільники Держветфітослужби Іван Бісюк, Держземагентства Сергій Тимченко, Держрибагентства Віктор Дроник, Держлісагенства Віктор Сівець та Держсільгоспінспекції Сергій Тригубенко, але левова частка запитань від преси, яким була присвячена друга частина заходу, дісталася все ж таки міністру. Читати далі…
АГРОБІЗНЕС УКРАЇНИ. ДИРЕКТОРИ І ЧИНОВНИКИ. ВИСХІДНІ ЗІРКИ
ФОРУМ 13-15 березня 2012 року у Києві пройшов щорічний Форум Інституту Адама Сміта «Агробізнес України». Вже вчетверте лідери аграрної індустрії зібралися на цю престижну подію для обговорення найбільш актуальних питань та перспектив важливої стратегічної галузі України. 
Як традиційно вже склалося, перший день форуму зазвичай присвячується розгляду прикладних питань. У 2010-му це був одноденний майстер-клас «Виклик лідерства. Управління змінами, або як досягти успіху у нових економічних умовах», у 2011-му – майстер-клас «Розробка та впровадження виграшної стратегії». Цього року вперше в історії Форуму цілий день був присвячений аспектам роботи фінансових директорів українських агрохолдингів. 
Зокрема, дуже цікавою виявилася доповідь фінансового директора групи компаній «Агроліга» Дмитра Бабаєва, який розповів про досвід виходу на IPO свого підприємства зокрема, та специфіку акціонування невеликих аграрних підприємств взагалі.
Другий день форуму був більш представницьким і перша сесія називалася дещо пафосно: «Житниця Європи» – український аграрний сектор на світовій арені. Можливо тому, що такі глобальні питання не дуже цікавлять людей, котрі роблять справжню, живу справу, нікого з фінансових директорів у залі помітно не було. Зате тут з'явилися представники світових фінансових інституцій, FAO, керівники крупних вітчизняних та іноземних підприємств, що працюють на наших теренах, урядовці.
Із практичних цікавинок третього, завершального, дня роботи форуму, на наш погляд, найпомітнішими виявилися доповіді представників зростаючих агропідприємств, які стосувалися шляхів становлення, аналізу припущених прорахунків і наявних результатів роботи. Зокрема у друкованій версії видання можна прочитати про досвід роботи на українському ринку компанії Грейн Альянс – американсько-шведсько-українського виробника сільгосппродукції, компанії «Сварог Вест Груп», та «Індустріальної молочної компанії». Докладніше у друкованій версії
 
Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: