Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

Статті

№ 39 (164), 21 жовтня 2011

ImageТЕМАТИЧНИЙ ВИПУСК ГАЗЕТИ «АГРОПРОФІ»
ЗЕРНОВИЙ РИНОК УКРАЇНИ

Президент України 19 жовтня підписав закон про скасування експортних мит на пшеницю та кукурудзу. Це, безумовно, має покращити ситуацію на вітчизняному зерновому ринку. Але його виникнення доводить: урядовці і виробники зерна продовжують існувати у різних всесвітах. У січні цього року, доведені до відчаю неринковими методами регулювання, провідні оператори ринку разом з представниками міжнародних організацій зібралися за круглим столом з міністром агрополітики та продовольства, щоб на повний голос заявити про свої проблеми. Було підписано заяву про спільні дії на підтримку зернового сектору України.
Як не прикро, але позитивних зрушень з того часу не відбулося. Саме це й засвідчив другий круглий стіл, який відбувся на другий день 18 жовтня в Києві в рамках ІІ Українського зернового конгресу. Міністерство спільно з Європейським банком реконструкції і розвитку виступило співорганізатором цього столу, однак наразі ні міністра, ні його першого заступника не було. Склалося враження, що їм ніяково зустрічатися з виробниками.
Учасники зібрання констатували, що діалог між урядом і бізнесом залишився на рівні декларацій. Так, робоча група збирається на засідання, ухвалює якісь рішення. Натомість держава хаотично вводить і скасовує квоти на експорт і мито, незважаючи на їхні руйнівні наслідки для економіки. Виробники і представники міжнародних організацій наголошують, що ПДВ вбиває аграрну галузь – зрушень ніяких. Більше того, контроль відшкодування ПДВ використовується владою як засіб примусу. Продовжується свавілля з боку контролюючих органів і корупція. Нерозважливі заяви з високих владних кабінетів підривають цінову стабільність ринку, а недолугі законодавчі ініціативи шокують світову спільноту. Україна разом з Росією і Аргентиною належать до сумного виключення з правил. У наших країнах влада не намагається сприяти, або хоча б не заважати аграріям, а весь час прагне «задушити» їх у своїх обіймах.
Спроби волюнтаристськими методами регулювати зерновий ринок виходять з хибного переконання влади про надрентабельність зернового експорту та можливість дешевого хліба для всіх. Різниця ціни на зерно на внутрішньому і зовнішньому ринках не складає астрономічних сум, однак зерновий експорт здатен принести користь країні. Український зерновий ринок – експортоорієнтований. Його обмеження призвело до затоварення внутрішнього ринку. Чи вдалося уряду митами «притиснути» експортерів? Не дуже. А от знищити власного сільгоспвиробника, заганяючи ціну нижче рентабельності – запросто.
І ще, скасування експортного мита відбулася не тому, що влада дослухалася до думки фахівців чи злякалася акцій протесту. Це змусила зробити сувора економічна дійсність: зерновий ринок практично зупинився. Замість очікуваних надходжень до бюджету ми втрачаємо зовнішні ринки, репутацію надійного партнера та дорогоцінний час. Зведено нанівець намагання сформувати сприятливий інвестиційний клімат.
Також в номері
ЖИТИМЕ СПОРТ – ЖИТИМЕ І СЕЛО
У цьому впевнений голова  Леонід Соєнко, який очолює луганський осередок Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» вже 33 роки.
НЕЗАЛЕЖНІ ПЕРЕВІРКИ: НОВИЙ ВЕЛОСИПЕД ЧИ КРОК ДО ЯКОСТІ?
«Яке м'ясо, ковбаси та напівфабрикати споживають українці?» вирішили з'ясувати спеціалісти МОЗ і Інституту споживчих експертиз.
НОВИНИ ПУБЛІЧНИХ КОМПАНІЙ ВІТЧИЗНЯНОГО АГРОСЕКТОРУ
Огляд корпоративних новин українських компаній, акції яких торгуються на світових фондових майданчиках, та динаміка цін на їхні цінні папери.
БІРЖОВІ ТОРГИ
Результати торгів сільськогосподарською продукцією, продуктами її переробки, продовольством за поточний тиждень.
Завантажити номер

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: