Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИВЕДЕННЯ ДНІПРА З КОМАТОЗНОГО СТАНУ. «НІБУЛОН» готовий убезпечити внутрішні водні шляхи
Нібулон днопоглиблення24 листопада на лімітуючому перекаті «Дніпродзержинські ворота» у Дніпровському водосховищі...
РОЗМАЇТТЯ СМАКІВ НА UKRAINIAN FOOD EXPO
ukrainian food expo23-24 листопада у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоплаза» проходила міжнародна виставка...
ЗАГАДКА У ЗАГАДЦІ
Загадки не люблять лише ті, хто не вміє їх розв'язувати, свідчить народна мудрість. Але це про...
ВІД ОБЛАДНАННЯ ДО САДЖАНЦІВ: ПЛОДООВОЧЕВА ВИСТАВКА У ФОРМАТІ B2B
fresh business expo 20175-7 грудня в Києві проходила міжнародна спеціалізована виставка Fresh Business Expo 2017. Вона...
З НАСТАННЯМ ГРУДНЯ ПРИХОДИТЬ І ЗЕМЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙ
мораторій на продаж сільгоспземліА чи знаєте ви, що 5 грудня у світі відзначають Всесвітній день ґрунтів? Правда, свято це...

Наші партнери:

Статті

№ 19 (148), 20 травня 2011

ImageГАРНА ЦИФРА – 45! БУДЕМ ДЕ ЗЕРНО ДІВАТЬ?
Урожай зерна в Україні поточного року перевищить 45 млн тонн. Такий прогноз зробив учора перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий на прес-конференції в Києві. Читати далі...
ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО: ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ
У філософії органічного виробництва особливо виділяються два аспекти: земля і люди. Нещодавно ці принципи у дії журналісти мали змогу побачити у господарстві Героя України Семена Антонця ПП «Агроекологія». Читати далі...
ОЙ ТАМ, НА ТОВЧКУ, НА БАЗАРІ…
Ви не замислювалисЯ над тим, чому в Україні десяток яєць, які потребують значних вкладень як у процесі виробництва, так і у процесі зберігання, коштують 3,3 грн, а столовий буряк, вирощування і зберігання якого на порядок дешевше – 15 грн за кілограм? Чому, за словами міністра аграрної політики та продовольства України, половина овочів, вирощених у державі, банально згниває, а те, що доходить до споживача, непристойно дороге? Адже мова йде не про заморські делікатеси, високу ціну яких можна було б виправдати вартістю доставки із-за семи морів, а про найприродніші українські овочі, так званий борщовий набір, без якого жодна господиня їсти не зварить.
Нинішня ситуація має свою передісторію. Після розвалу радянської системи плодовочторгу з її потужними базами та мережею магазинів, торгівля сільгосппродукцією перемістилася на ринки. Проте до ринкових відносин це не мало ніякого відношення, бо основний прибуток від продажу мав не селянин, який її виростив, а перекупник, який монополізував торгівлю. Постраждали від цього насамперед споживачі, які вимушені були платити вищу ціну, особливо після того, як зникли «як клас», овочеві магазини.
Звичайно у сучасних маркетах можна знайти все, але, соромно сказати, у київських магазинах навесні легше купити єгипетську і польську картоплю, ніж українську. Ну невже ж на українських чорноземах картопля росте гірше, ніж у пісках пустелі? Звісно що ні. Просто не вміємо зберігати своє, от і доводиться купувати чуже. Та й наявність широкої пропозиції не усунула диспаритет цін. Ну не може заморський банан коштувати стільки ж, як і український буряк.
Головними причинами такого неподобства є нерозвинутість інфраструктури, яка забезпечує доставку, зберігання і переробку овочів та фруктів. У результаті картопля, яка в сезон збирання коштувала 1,2 грн за кілограм, коштує нині всі 10 гривень. Кардинально змінити ситуацію покликана програма створення мережі великих оптових ринків сільськогосподарської продукції.
Розмови про необхідність такої інфраструктури точилися вже давно. Розроблена ще у 2001 році Концепція узгодженої аграрної політики країн-учасниць СНД передбачала створення протягом 5-7 років сучасної інфраструктури аграрного ринку, включно з товарними біржами та оптовими ринками. Нового загострення проблема набула напередодні вступу України до СОТ: вивчався світовий досвід, відбувалися міжнародні конференції з цього питання та здійснювалося планування.
ПОДІЛЬСЬКА КУЗНЯ КАДРІВ ДЛЯ ЖИТНИЦІ ЄВРОПИ
Напередодні цьогорічної вступної кампанії для тих, хто всерйоз націлився на здобуття вищої освіти, наша розповідь про Подільський державний аграрно-технічний університет у місті.
ПРОЗОРОГО РИНКУ ЗЕМЕЛЬ БЕЗ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ НЕ БУДЕ
Без належної інвентаризації земельного фонду України не може бути розвитку вільного ринку земель. Таку думку висловив директор проекту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру» Сергій Кубах. Він вважає, що для проведення цієї роботи Україні потрібен закон про інвентаризацію земель.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Ціни на зернові: