Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

РІЧКОВІ АВТОБАНИ, ЯКІ ГОТОВІ СЛУЖИТИ УКРАЇНЦЯМ
Ми горді з того, що стародавній Дніпро, третя в Європі за величиною річка, ототожнюється з...
СКВИРСЬКЕ ОРГАНІЧНЕ ДИВО
Останнім часом у світі зростає потреба в безпечних продуктах харчування. Це і не дивно, адже...
НАУКА, ЯКА ОБЕРІГАЄ ДОВКІЛЛЯ
До 45-річчя заснування Інституту агроекології і природокористування НААН Упродовж останнього...
ВЕРХОВНА РАДА: ДИМ БЕЗ ВОГНЮ
Минулий тиждень був останнім пленарним у роботі шостої сесії Верховної Ради восьмого скликання,...
ІЩЕ БЛИЖЧЕ ДО ЧОРНОГО МОРЯ: РІЧКОВИЙ ТЕРМІНАЛ «НІБУЛОНА» ЗАПРАЦЮВАВ НА ХЕРСОНЩИНІ
10-й річковий перевантажувальний термінал компанії «НІБУЛОН» 14 липня 2017 року урочисто...

Наші партнери:

Статті

№ 40-41 (128), 5 листопада 2010

ImageСИРОвинні проблеми
Молоко в Україні дорожчає. Нині середня закупівельна ціна на молоко від сільськогосподарських підприємств становить вже 3627 гривень за тонну, що на 85% дорожче, ніж попереднього року. Молоко від власників присадибних господарств приймають за ціною 2667 гривень за тонну, що на 103% дорожче, ніж рік тому. Такі дані наводить на 29 жовтня Міністерство аграрної політики України. На подорожЧаннЯ вплинуло кілька факторів. По-перше, 26 листопада 2009 року Конституційний Суд на формальних підставах визнав неконституційним і скасував дію закону, який забезпечував дотування виробників молока, що дозволяло зменшити собівартість молочної продукції. По друге, постановою Кабінету Міністрів було затверджено мінімальний рівень закупівельних цін на 2010 рік для розрахунку дотації виробникам молока. Місцеві адміністрації сприйняли цю постанову як керівництво до дії і всілякими способами змушують переробників приймати молоко за цінами, не нижчими, ніж зазначені у постанові. Крім того, на рівень цін впливає дефіцит молочної сировини на ринку. За даними українських переробників, це близько 100 тисяч тонн щомісяця. 
Подорожчання молока одразу ж позначилося на ціні молочної продукції, особливо у першій половині 2010 року. Проте паритет витриманий не був. У той час, коли закупівельні ціни на сировину зросли практично вдвічі, відпускні ціни на готову продукцію зросли лише наполовину. От тільки споживач цього майже не відчув. Справа в тому, що половину вартості готової продукції складають «накрутки» різноманітних посередників – від закупівельників молока у населення до реалізаторів через оптову мережу та торгівельна надбавка роздрібних торгівельних магазинів. 
ЄВРОПЕЙСЬКІ БАНКІРИ ЗА УКРАЇНСЬКІ СВОБОДИ
Провідні учасники світового ринку зерна та керівництво ЄБРР днями зібралися в Лондоні за «круглим столом». Темою зустрічі стала нинішня ситуація та перспективи на ринку зерна, зокрема питання експорту української сільгосппродукції, питання відкритості на зерновому ринку. Читати далі...
«РОБОТА МАЄ БУТИ ПОКЛИКАННЯМ!»
Сьогодні в нашій постійній рубриці «Герой України» – голова Котелевської райдержадміністрації Полтавської області, а до цього – багаторічний керівник місцевої агрофірми «Маяк» Тетяна Корост. Читати далі...
ЗЕРНО УКРАЇНИ: «ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ» ТРИВАЮТЬ
Завжди було цікаво, у чому полягають оті самі «громадські обговорення»? Скільки було вже прикладів, що проект державного документа оприлюднюється на сайті для обговорення, а громадські організації намагаються внести до нього хоч би якісь зміни. Пишуть відкриті листи, звернення до влади, в яких аргументується, чому не слід приймати цей документ, або які норми в ньому слід змінити. Користі від цього, зазвичай, жодної.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: