Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

Статті

№ 28 (118), 6 серпня 2010

ImageЕКСПОРТ УКРАЇНСЬКОГО ЗЕРНА: ЗАБОРОНИТИ НЕ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ
Незважаючи на природні катаклізми, цього року Україна матиме достатній зерновий ужинок, щоб наситити внутрішній ринок і виконати експортні контракти. Влада має забезпечити продовольчу безпеку, а також сприяти балансу інтересів держави, агровиробників і трейдерів. Створивши продовольчий запас на рівні 17-20% від загального споживання (за рекомендаціями ФАО), решта збіжжя має бути безперешкодно «випущена» на ринок. 
Та попри усі розмови про розвиток цивілізованого вітчизняного ринку зерна, його знову починає лихоманити. Причина лихоманки банальна – ігри навколо експорту. Формула проста: на тлі невизначеності щодо об'єму врожаю та якості зерна-2010 посіяти паніку можливістю обмеження експорту, збити у такий спосіб ціни на внутрішньому ринку, підштовхнути на зовнішньому і скасувати налагоджені прозорі стосунки між виробниками і трейдерами. 
Загалом, все це скидається на якесь дежа вю. Пам'ятаєте, кілька років тому вже спостерігалося подібне – начебто непогані світові ціни, начебто непоганий урожай, а заробити на ньому не можна. 
Наразі держава не проти експорту, принаймні в особах віце-прем'єр-міністрів. Так, Віктор Слаута і Сергій Тігіпко майже одночасно наголосили, що жодних економічних підстав для перешкоджання експорту зерна немає. Втім перешкода все ж таки з'явилася. Цього року вона реалізовувалася через внутрішні документи Держмитслужби щодо проведення додаткового аналізу на якість експортованого зерна, а також усні(!) вказівки згори в системі «Укрзалізниці» щодо блокування руху вагонів-зерновозів. 
Втім, якого б роду заборона не була, наслідки можуть бути неприємними. Нині аграрії нервово очікують, де ж їм чиновники поставлять кому на документі з написом «заборонити не можна дозволити». І вже мають головний біль: трейдери – штрафи за прострочені контракти, агровиробники – брак обігових коштів для поточних розрахунків і проведення осінньої посівної. Знову під загрозою міжнародний імідж країни...
Але повернімося до зернового дежа вю. Якщо за економічні втрати через заборону експорту зерна у 2006/2007 МР карати нікого не стали, то цьогоріч, за словами Сергія Тігіпка, він «вимагатиме покарання винних у створенні перешкод, які гальмують розвиток підприємницької діяльності». Формулювання, погодьтеся, досить розпливчасте: під нього може потрапити і секретар «Укрзалізниці», який розіслав телефонограму, і двірник Держмитслужби, який візком загородив «митний коридор». А шукати, як казали давні, потрібно тих, кому вигідно. В цьому разі, кому вигідні заворушення на зерновому ринку, причому не лише України, а й світу.
А загалом, приходимо до невтішного висновку: ринок зерна в Україні, не дивлячись на всі намагання вітчизняних бізнесменів, громадських організацій продовжує залишатися базаром. І добре б східним базаром з його традиціями і колоритом, а так – пострадянський базар 90-х – бо хто «відповідатиме за цей базар» невідомо, як невідомі і шляхи ціноутворення на ньому, принаймні прозорі.
Докладніше на цю тему читайте у відкритому зверненні громадських організацій України до Президента і Прем'єр-міністра.
«МИ ПОСТІЙНО МАЄМО ДБАТИ ПРО НАШ СПІЛЬНИЙ ДОБРОБУТ!»
Сьогоднішній гість нашої постійної рубрики «Герой України» – Дмитро Мельничук, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України.
КОЛИ ПРИВАТНИКИ ГУРТУЮТЬСЯ
Один у полі не воїн. Ця приказка, за деякими успішними виключеннями, якнайліпше підходить агровиробникові – споконвічному хранителю хлібного поля. Об'єднавшись в гурт, приватники Конотопського району на Сумщині 12 років тому створили Асоціацію приватних сільгосппідприємств «Козацька». Вона дала змогу селянам не просто вижити, а й перетворилася на одного з лідерів у районі та в області. Нині вона трансформувалася на ТОВ «Агрофірма «Козацька».  Читати далі...
«КОРИСТЬ ВІД СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ І США ОТРИМАЮТЬ ОБИДВІ СТОРОНИ»

Так вважає відомий американський та міжнародний лобіст інтересів птахівників, президент Ради з експорту м'яса домашньої птиці та яєць США (USAPEEC), очільник Міжнародної ради з торгівлі м'ясом птиці Джеймс Самнер, який нещодавно перебував в Україні.
ПРАВОСЛАВНА АГРОКУЛЬТУРА ПОЧИНАЄ З ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ СОЇ
Неабияке зацікавлення викликає діяльність священика-фермера Олексія Дона, який господарює в селищі Теплик на Вінниччині. Саме на базі його господарства 3 серпня відбулась науково-практична конференція «Перехід до органічного виробництва шляхом екологізації вирощування сої». Читати далі...
СПІВПРАЦЯ СВІТОВИХ ЛІДЕРІВ
За втіленням масштабного інвестиційного проекту українського національного агровиробника, інвестора і зернотрейдера ТОВ СП «НІБУЛОН» тепер уважно слідкують не лише фахівці світового зернового ринку, а й багатьох суміжних галузей.
ДЕФІЦИТУ ЗЕРНА В РОСІЇ НЕ БУДЕ
За словами Президента Російського зернового союзу (РЗС) Аркадія Злочевського, ситуація на зерновому ринку РФ не катастрофічна. Паніка нагнітається з боку ЗМІ, які зацікавлені подавати «смажені факти, тому знімають тільки згорілі поля, які сильно постраждали від посухи, а нормальний урожай фотографувати нікому не цікаво, хоча він є. Те, що виходить від офіційних осіб, – це реалії, на які треба орієнтуватися. Треба погасити цю паніку, вона не потрібна, вона просто шкідлива».
І ХУДОБА СИТА, І КОШТИ ЦІЛІ
Такого результату можна досягти пізньої осені, якщо одразу по збиранню врожаю озимих та ярих культур на зерно посіяти кормові культури - однорічні капустяні (раніше - хрестоцвіті), - які мають короткий період вегетації. Відтак, за ринкових умов, можна отримати одразу три результати - забезпечити повноцінну годівлю худоби і птиці у осінній період, більш інтенсивно (ефективно) використати ріллю і покращити структуру ґрунту. Читати далі...

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: