Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

Статті

№ 38-39 (345), 21 жовтня 2016

ФІНАНСИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ РОМАНСИ, АБО ПРО АГРОБІЗНЕС МОВОЮ ГРОШЕЙ

Ми звикли вимірювати успішність агробізнесу у центнерах на гектар чи кілограмах на голову. Проте якщо це бізнес, то доцільніше рахувати у грошах — ви ж заробити вирішили, а не розважитися? Тому справжні бізнесмени міряються не врожайністю чи надоями, а прибутками.

Та є одна цікава закономірність, яку по-простому в народі називають «гроші люблять гроші», або, інакше кажучи, чим більше вкладеш — тим більше отримаєш.

Звісно, оптиміст вам скаже, що можна реінвестувати власний прибуток і так потроху «розкрутитися». Проте поки ви рік від року додаватимете «по копієчці», конкуренти вас обскачуть, і виявиться, що у той час, коли ви вже досягли певних обсягів виробництва, з якими не соромно і на ринок виходити, місця на тому ринку вже не залишилося — конкуренти розхапали.

Тому більш надійним способом (і багаторазово апробованим у світі) є старт бізнесу на позичені гроші — щоб так би мовити, зразу широко розвернутися і на ринку собі нішу побільше «застовпити». Навіть американський фінансовий геній Френк Каупервуд, описаний Теодором Драйзером у романі «Фінансист», починав з того, що, позичивши у батька грошей, спершу купив ящик мила на розпродажу, а потім продав його, вже дорожче, до магазину. До речі Каупервуд — не вигадка автора, в основу роману покладено історію життя американського мільйонера Чарлза Йеркса. Тож, як не крути, а без позичених грошей бізнес не почати. Ну, Каупервуду-Йерксу було легше — у нього батько був керуючим банком, тож із позикою проблем не було. Але ж не всім так із батьками щастить.

Наразі потреба українських агровиробників лише в обіговому капіталі оцінюється в $10 млрд, а загальна — у близько $70 млрд. Де взяти таку купу грошей? Банківський сектор України не виконує свою основну функцію, принаймні щодо аграрного виробництва — не забезпечує банківськими кредитами. Мало того, що вітчизняні банки деруть безбожні відсотки, та ще й вони воліють мати надійну заставу, а де її взяти малому та середньому агровиробникові?

ПОЛТАВСЬКЕ ЕКО-КОРІННЯ, АБО МИ Є ТЕ, ЩО МИ ЇМО

Популяризації виробництва і споживання органічних продуктів було присвячено прес-тур до виробників екопродукції Полтавської області, який 12 жовтня 2016 року організував Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) та Полтавська міська екологічна громадська організація «Мама-86-Полтава». Читати далі…

ОРГАНІЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО ЯК ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ

Ми якось звикли, що виробництво органічної продукції більше притаманне дрібним фермерам, ніж сільськогосподарським гігантам. Те, що і великі холдинги вбачають перспективу в «органіці», доводить ТОВ «Агрофірма імені Довженка», підрозділ холдингу АСТАРТА, де нещодавно започаткували цей напрям землеробства. Читати далі…

НІДЕРЛАНДИ ГОТОВІ ДОЛУЧИТИСЬ ДО БИТВИ ЗА ДНІПРО

Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер заявив, що Нідерланди підтримають «НІБУЛОН» та допоможуть йому вирішити проблеми з розвитком внутрішніх водних шляхів в Україні. Читати далі…

НЕ ЗАЛИШИТИСЯ НА БОБАХ

Ми сьогодні знаємо майже всі чинники, котрі сприяють виснаженню і знищенню ґрунтів. Але чи багато нам відомо про те, як планетні ресурси відновлюються і наповнюються цілющою силою? Серед них є і зернобобові, які не лише сприяють відновленню ґрунтів, а й можуть стати неабиякою фінансовою підтримкою українським виробникам.

ЗАКОНОТВОРЧИЙ СПАМ: ЧИМ НАЙБІЛЬШЕ ОПІКУЮТЬСЯ НАРОДНІ ОБРАНЦІ

І вкотре вже майстри розмовного жанру з депутатськими мандатами розпочали робочий тиждень традиційними змаганнями біля парламентської трибуни. Головне завдання — хоча б на словах (ну не на ділі ж) підтвердити свою турботу про пересічних громадян. Утім, головна функція депутатів все таки лежить у площині продукування законів, і в цьому сенсі нинішнє скликання з цим справляється більш ніж успішно. Понаписували законопроектів достобіса — станом на 20 жовтня 2016 року аж 3769, а з постановами взагалі 7113. Таким чином депутати VIII скликання зареєстрували найбільше законопроектів, порівняно із попередніми скликаннями Верховної Ради.

Шкода, але кількість законопроектів (і вже прийнятих законів) не свідчить про їхню якість.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: