Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗЕЛЕНА АЛЬТЕРНАТИВА АБО НЕ ВСІ В ЗАХВАТІ ВІД ПОЯВИ КОНКУРЕНТІВ НА ЕНЕРГЕТИЧНОМУ РИНКУ
Повний текст у друкованій версії Енергетика — як повітря: непомітна, але необхідна....
У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НОВИЙ СОРТ ТЮЛЬПАНІВ ДЖАМАЛА
Уперше в історії новий сорт тюльпанів голландської селекції виведено на честь жительки України —...
МОЛОКО ПО РІЗНІ БОКИ ВИМЕНІ
Нинішні закупівельні ціни не влаштовують і дивують українських виробників молока. За словами...
ВІТЧИЗНЯНИЙ УРОЖАЙ-2017: БИТВА НА ДВА ФРОНТИ. І НЕ ТІЛЬКИ
Повний текст у друкованій версії Станом на 5 квітня 2017 року Україна експортувала 34,13 млн...
СУДНОБУДІВНИКИ ПРОТИ АНТИУКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ВНУТРІШНІЙ ВОДНИЙ ТРАНСПОРТ»
3 березня у стінах Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відбулося...

Наші партнери:

Статті

№ 30-31 (339), 19 серпня 2016

Завантажити номер

ВИРАЗНИКИ ІНТЕРЕСІВ РІДНОЇ ЗЕМЛІ

Земля-годувальниця — то найбільший природний і духовний скарб української нації. І сповна вона віддячує тим, хто ставиться до неї з любов'ю, хто вдень і вночі дбає про її життєву силу. Селянська щоденна праця — це не лише ліси і доли довкола рідної хати, це весь неосяжний всесвіт планети Земля, який первозданним маємо залишити нащадкам.

Півтора століття тому Василь Докучаєв визначив родючі українські ґрунти чорноземами, які за розумного обробітку дають найвищі врожаї. Чверть усіх запасів чорнозему на планеті доля подарувала Україні. Єдине, що такі врожаї вдаються лише за умов важкої праці і достатньої вологи в ґрунті.

Землі Зачепилівського району Харківщини, де хазяйнує господарство ім. Фрунзе, потенційно здатні забезпечувати високі врожаї сільгоспкультур. Щоправда, суттєвим недоліком є критично низька кількість опадів, яка наче випробовує тамтешніх аграріїв на кмітливість й уміння працювати. Поєднавши природні властивості краю з вченням видатного українця Івана Овсінського, який наполягав на безплужному обробітку ґрунту і збереженні природної рівноваги всього живого в ньому, працівники ПСП ім. Фрунзе вже більше 20 років отримують стабільно високі результати. Вони стали справжніми виразниками інтересів рідної землі, які докорінно змінили світогляд — повернулися до бережливого землегосподарювання.

Від часу свого заснування 1930-го господарство імені Фрунзе не зраджувало ні бойовому духу, ні назві. Щоправда, цьогоріч на загальних зборах працівників ПСП було одностайно ухвалене рішення, яке підтверджене держреєстратором, що господарство носить ім'я уродженця Харкова, Героя Радянського Союзу Тимура Михайловича Фрунзе. У свої 19 років льотчик-винищувач, лейтенант Тимур Фрунзе отримав звання Героя посмертно, збивши в небі два гітлерівських винищувача. Напрочуд складне і таке коротке життя цієї видатної людини ще більше надихає трударів господарства на мирні подвиги.

Відтоді, як 1994-го Івана Даниловича Гляня обрали головою слабкого на той час колгоспу ім. Фрунзе, минуло 22 роки. І вже 20 років усі 4 тис. га землі, які також залишилися практично незмінними, не зазнають руйнівної сили плугу.

ПІВСТОЛІТТЯ НА ПОСАДІ ГОЛОВИ «УКРАЇНИ»

Колгосп, КСП, КСПП, СВК, СФГ чи ТОВ — назва «Україна» залишалася незмінною для господарства у с. Кордишівка, що на Вінниччині. І вже майже півстоліття «Україною» незмінно опікується іі голова Михайло Стратійчук.

НАШ ЕКСПОРТНИЙ ЛОКОМОТИВ РУШИВ У БІК АЗІЇ

Експерти зазначають, що за підсумками 2016 року частка агроекспорту в загальному обсязі складе не менше 40%. Зростання частки експорту АПК є тривалим трендом. Утім, фахівці неодноразово наголошували, що подібна тенденція без посилення суміжних галузей і стимулювання переробки є негативною для української економіки

НЕЗГАСИМИЙ ПРОМІНЬ

«Промінь» у Кобзівці спалахнув іще 1929 року, через півстоліття після заснування села. Це господарство стало стрижнем економіки села і добробуту його мешканців. Нині тут господарює Євген Третяков – онук Героя України Івана Гулого, який очолював «Промінь» 36 років.

Завантажити номер

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: