Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИВЕДЕННЯ ДНІПРА З КОМАТОЗНОГО СТАНУ. «НІБУЛОН» готовий убезпечити внутрішні водні шляхи
Нібулон днопоглиблення24 листопада на лімітуючому перекаті «Дніпродзержинські ворота» у Дніпровському водосховищі...
РОЗМАЇТТЯ СМАКІВ НА UKRAINIAN FOOD EXPO
ukrainian food expo23-24 листопада у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоплаза» проходила міжнародна виставка...
ЗАГАДКА У ЗАГАДЦІ
Загадки не люблять лише ті, хто не вміє їх розв'язувати, свідчить народна мудрість. Але це про...
ВІД ОБЛАДНАННЯ ДО САДЖАНЦІВ: ПЛОДООВОЧЕВА ВИСТАВКА У ФОРМАТІ B2B
fresh business expo 20175-7 грудня в Києві проходила міжнародна спеціалізована виставка Fresh Business Expo 2017. Вона...
З НАСТАННЯМ ГРУДНЯ ПРИХОДИТЬ І ЗЕМЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙ
мораторій на продаж сільгоспземліА чи знаєте ви, що 5 грудня у світі відзначають Всесвітній день ґрунтів? Правда, свято це...

Наші партнери:

Статті

№ 17 (261), 2 травня 2014

Завантажити номер

І ЗНОВ ВЕСНА НА БІЛІМ СВІТІ...

За доброю традицією, що склалась у нашій газеті, до Травневих свят — Дня міжнародної солідарності трудящих 1 Травня та Дня Перемоги 9 Травня — ми запрошуємо на шпальти газети шановних ветеранів війни та праці, які самовіддано і чесно воювали і захищали державу, потім її відновлювали і працювали, вчиняючи справжній життєвий подвиг. Адже велич героїчного вчинку — не у його масштабі, а в тому, щоб не шкодуючи себе, пригнітивши страх і біль, долучатися до тяжкої і навіть небезпечної справи заради Батьківщини.

Раніше про трудові й бойові подвиги наших співгромадян згадували часто. Зараз, з плином часу, моральні цінності сильно змінилися, стали більш прагматичними і дедалі більше витісняють благородні поривання, думки про ближніх, прагнення прислужитися суспільству. Нині керівництво Росії йде на українців війною, при цьому і гадки не маючи про людські чесноти і справжні християнські цінності. За їхнім бажанням «боронити російськомовних» насправді присутнє: «нічого особистого — лише бізнес»…

Проте давайте залишатися людьми, патріотами нашої країни, нашої священної і давньої землі на горде ім'я — Україна. Давайте берегти і передавати нащадкам ці величні свята — відлуння батьківських радощів, їхніх цінностей та мрій, бо саме в них сутність життя, яке важливіше й дорогоцінніше за нескінченне заробляння грошей.

Свята 1 Травня і 9 Травня — добра нагода згадати про людей героїчної долі. Завдяки їхнім трудовим і бойовим подвигам ми маємо мирне сьогодення, яке тепер уже можемо оцінити належним чином.

Тож наш обов'язок і як журналістів — зберегти пам'ять про звитяжне і таке багатостраждальне життя батьків і дідів, донести дітям і внукам ту вдячність, яка до скону віку має переповнювати людські серця: за мирне небо, за рідну землю, за продовження роду!

У пошуках людей, які пройшли шляхами Великої Вітчизняної війни або кували Перемогу важкою працею, відроджували зруйновану війною країну та присвятили своє трудове життя роботі в сільському господарстві, нам доводиться добряче поїздити Україною. Але, на щастя, ми досі віднаходимо таких героїв — у добрій пам'яті, в гарному гуморі та зі щирим бажанням розповісти власну історію.

Сьогодні ми продовжуємо традиційну добірку матеріалів, присвячених трудовим і бойовим подвигам наших співвітчизників. Адже і медаль за бій, і медаль за труд — із одного металу ллють, а без Хліба не буває Перемоги!

БОЄЦЬ КУКУРУДЗЯНОГО ПОЛЯ

На покоління радянських людей, до якого належить академік Валентин Сергійович Циков, припало стільки тривог і подій, що вистачило б на цілу бібліотеку великих книг. І хоча це були б жахливі книги, одночасно у них подвиг пересікався б із буденністю.

ТРУДОВИЙ СТАЖ — БІЛЬШЕ ТРЬОХ ПОКОЛІНЬ

Євген Іванович Підлісний — людина на Хмельниччині шанована. Про здобутки очолюваного ним колгоспу, а потім і СТОВ, ім. Чкалова свідчать численні статті в обласних і районних виданнях. Та будучи головою, він проклав кілометри доріг селом і до села, а до своєї хати так і не спромігся — совість не дозволила.

АГРОНОМ, ЗАГАРТОВАНИЙ НА ПОЛЯХ БИТВ

1943 рік вважається переламним у історії Великої Вітчизняної війни. Саме тоді радянські війська перехопили ініціативу і почали крок за кроком звільняти окуповані німецько-фашистськими загарбниками території СРСР. Для героя нашої оповіді Василя Федоровича Кондратюка цей рік став першим бойовим.

ДВА ВИЗНАНІ КОМУНІСТИ ТЕРНОПІЛЛЯ:

КОЛГОСП І ЙОГО ГОЛОВА ОДНОЧАСНО ОТРИМАЛИ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ

Села Остап'є, Поділля і Хоптянка, що входили до складу ордена Трудового Червоного Прапору колгоспу «Комуніст» Скалатського району (який існував на Тернопільщині до 1962 року), до честі місцевої громади, за часів колективного господарювання від 1950-х років почувалися краще за інші населені пункти. Серед колгоспників «Комуніста» було чимало передовиків і переможців соціалістичних змагань, орденоносців, а створив господарство таким потужним його голова — Герой Соціалістичної Праці Петро Герасимович Макаров.

ТЕ, ЩО МИ НАЗИВАЄМО ПОДВИГОМ, ВЕТЕРАНИ НАЗИВАЮТЬ ЖИТТЯМИ

Василь Герасимович Бесараб народився 6 березня 1926 року у невеликому селі Гайшин на Київщині. Родина, як і годиться в українських селах, була багатодітною — у Василя було ще шестеро братів і сестер. В 1929 році — на зорі колективізації — в селі організували колгосп «Соцперебудова», наступного року ще два: «Нове життя» і «Перебудова». Пізніше вони об'єдналися в один. На початку тридцятих у Гайшині було 380 дворів і проживало 1375 жителів.

«МИ ПРОСТО ЧЕСНО ЖИЛИ…»

Михайло Аврамович Болілий народився 6 вересня 1926 року у мальовничому українському селі Помоклі на Київщині. Крім нього у сім'ї підростали ще двоє менших братів та три сестри, в селі ж налічували 481 двір і понад 5 тисяч жителів.

 

Як завжди у номері:

ВНУТРІШНІ ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ

Закупівельні ціни на зернові та олійні культури, встановлені на зерноприймальних потужностях провідних вітчизняних агропідприємств.

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА

 

Завантажити номер

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Ціни на зернові: